AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Pe 16 noiembrie, în clubul de noapte „Faraon” a venit BUG Mafia

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Uzzi
Admin

Data de înscriere : 03/03/2008
Varsta : 28

MesajSubiect: Pe 16 noiembrie, în clubul de noapte „Faraon” a venit BUG Mafia   Sam Mar 15, 2008 10:12 am

La concertul de vineri, trupa BUG Mafia a adunat un număr mare de fani – aproape 1000 de persoane, număr mult mai mare decât cel de la concertul formației „La Familia” din luna octombrie. Dar să revenim la firul roșu...

BUG Mafia a ajuns la Faraon pe la ora 18.30, adică cu jumătate de oră înainte de concertul propriu-zis. Și-au pregătit singuri scena, au făcut sound și mic-check, au băgat câțiva foto-jurnaliști în origini, dar „per total” băieții sunt de treabă. Din păcate, concertul s-a cam reținut cu 40 de minute, dar în comparație cu altele a fost chiar rapid. Totuși aceste 40 de minute nu au fost irosite în zadar – în tot acest timp, BUG Mafia a pozat, a dat autografe și a răspuns la toate întrebările fanilor.

Ora 19.40 – MC Pipo apare în scenă. A vorbit câteva minute (timp în care eu mă gândeam cine este de se crede atât de tare), apoi i-a anunțat pe bine-cunoscuții BUG Mafia.
Băieții au ieșit în scenă cu sticle de apă minerală în mâini, cu o sticlă mare de vodkă și cu multă energie în voce. Prima piesă nu a fost prea bine aleasă, fapt menționat și de reprezentantul cartierului Pantelimon - Tataee, în schimb piesele care au urmat au dat gata toată sala. Am fost prezentă la foarte puține concerte în care tot publicul să cânte unison cu cei din scenă: era o atmosferă incendiară. O oră și jumătate, BUG Mafia s-a degajat total împreună cu toți cei prezenți la concert. Ultima piesă cântată de băieți la bis, „Ridică-mă la cer”, a fost o adevărată feerie!
Pauzele dintre piese nu au fost lungi, chiar suficiente pentru câteva glume făcute de Tataee: i-a transmis m..e lui Virgil, i-a rugat pe fani să nu-l pipăie pe fund (el exprimându-se altfel), și i-a pus în umbră pe Uzzi și Caddy (cu toate că asta nu e glumă). În fine, după concert BUG Mafia a mai dat autografe, a oferit interviuri presei și a făcut poze pentru toată lumea. Imediat după ce au strâns aparatajul au plecat spre București, asta din cauza că unul dintre ei avea a doua zi filmări la videoclipul pe care-l face pentru un featuring (nu s-au dat mai multe detalii).
În general, cei prezenți la concert au rămas satisfăcuți și impresionați – „să mor yo”!

P.S. Pe 1 decembrie, îți oferim un interviu exclusiv cu trupa BUG Mafia!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://hip-hop-supply.topic-zone.com

Pe 16 noiembrie, în clubul de noapte „Faraon” a venit BUG Mafia
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Stiri-
Mergi direct la: